Custom image

 

 

II niedziela Adwentu /09.12.2018/

Ogłoszenia parafialne

1.  Dziś przypada II niedziela Adwentu. Jest to Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych jest zbiórka do puszek na ten cel. Składka mszalna przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Bóg  zapłać wszystkim za składane ofiary. O godz. 1630 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Od nowego roku liturgicznego zawsze w II niedzielę miesiąca będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z prośbami i podziękowaniami, które będziemy składać w przygotowanej i podpisanej skrzynce. Natomiast w I, III i IV niedzielę miesiąca będzie różaniec  i wypominki roczne za zmarłych.

2.  W liturgii Kościoła:

- czwartek /13.12/: dzień modlitwy w intencji Kościoła, Ojca św. Franciszka i Ojczyzny, a także wspomnienie św. Łucji Dz. M. i kolejna rocznica stanu wojennego w Polsce.

- środa, piątek, sobota „suche dni”: modlimy się w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

3.  Za tydzień III niedziela Adwentu  „Gaudete” – radości. Rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

4.  Do nabycia przed świętami:

- świece wigilijne – duże 15 zł, małe 5 zł.

- kartki świąteczne wykonane w świetlicy przez nasze dzieci,

- sianko na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas parafialny.

5.  Warto przeczytać:

„Niedziela”: „Dać się odszukać Bogu” – jak szukać i odnaleźć Boga w Adwencie, a może dać się odnaleźć Bogu?

„Źródło”: „Spotkanie z adwentowymi patronami /św. Mikołaj, św. Ambroży, św. Damazy, św. Łucja i św. Jan od Krzyża/.   „Ornat – szata liturgiczna ma różnorodnie wyglądać? – odpowiada  i wyjaśnia ks. Janusz Sądel.

Do odebrania nowy numer „Promyczek Dobra”.

6.   Bóg zapłać za wystrój kościoła i porządek w minionym tygodniu. w tym tygodniu do sprzątania prosimy mieszkańców bloku nr7 II kl.

7.  16 grudnia jasielscy harcerze będą sprzedawać kalendarze na nowy 2019 rok. Zebrane fundusze zasilą letni wypoczynek dzieci i młodzieży

2017© Parafia Miłosierdzia Bożego w Jaśle;