Custom image

 

XXVIII niedziela zwykła /14.10.2018/

Ogłoszenia parafialne

 

1.  Dziś „Dzień Papieski” pod hasłem: „Promieniowanie  ojcostwa”. Po Mszach św. składamy do puszek ofiary na stypendium papieskie, tzw. „Żywy pomnik św. Jana Pawła II”. W przyszłą niedzielę po sumie zapraszamy na montaż słowno – muzyczny o Janie Pawle II. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i wypominki roczne.

2.  W liturgii Kościoła:

- wtorek: 16.10.2018 – 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską.  

- czwartek: 18.10.2018 – święto św. Łukasza. Modlimy się za pracowników służby zdrowia.

3.  W przyszłą niedzielę 21.10.2018 Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Składka mszalna przeznaczona na misje.

4.  Zbliża się listopad, miesiąc naszej duchowej pomocy zmarłym poprzez wypominki. Przez cały listopad będziemy się modlić na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach  miesięcznych, natomiast przez cały rok, w każdą niedzielę, jako wspólnota Kościoła, będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

Na stojakach z gazetami wyłożone są kartki na wypominki miesięczne, a na klęczniku za ławkami na wypominki roczne.

Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych polecanych modlitwie. Wypominki można składać w zakrystii lub na tacę w kościele. Na dole kartki prosimy o wpisanie nazwy ulicy, przy której mieszkają ofiarodawcy. W poszczególne dni tygodnia odczytywane będą wypominki z danego rejonu parafii, tak byśmy mogli uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić Panu Bogu.

5.  Bóg zapłać za troskę o wystrój kościoła i porządek w minionym tygodniu. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców ulicy Letniej.

6.  Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Jest do odebrania kolejny numer „Echa Afryki” i „Promyczka Dobra” oraz „ Kalendarz  Misyjny”.

7.  Intencje Mszy św.

2017© Parafia Miłosierdzia Bożego w Jaśle;