Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 

                                                     27.09.2020r.

 1. Przeżywamy XVI niedziele zwykłą ostatnią miesiąca września. Msze święte dziś jeszcze o godz.: 10:30 i 17:00. W tygodniu od 7:00 i 18:00. Przed mszą świętą wieczorną wypominki i różaniec
 2. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • Pn. – św. Wacława
 • Wt.– św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
 • Śr. – św. Hieronima
 • Cz.– św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 • Pt.– św. Aniołów Stróżów – pierwszy piątek miesiąca
 • Sb.– wsp. Niepokalanego Serca N. M. Panny – pierwsza sobota miesiąca
 • N.– XXVII niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca października, adoracja po każdej Mszy świętej. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy świętej i przed wieczorną, połączone z odmawianiem różańca w intencjach Ojca Świętego i wypominkami.
 1. Dziś modlimy się w intencji cierpiących migrantów na włoskiej wyspie Lesbos. Na ten cel jak było zapowiadane prowadzona jest dziś po Mszy świętej zbiórka do puszek.
 2. W tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca października. Rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe, połączone z nabożeństwami tygodnia. Początek w czwartek o godz.:17:30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców prosimy o wspólny udział z dziećmi. Dzieci otrzymają pamiątkowe naklejki.
 3. W czwartek od 17:00 – 18:00 godzina Święta w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych połączona z nabożeństwem różańcowym.
 4. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z Różańcem. Przed nabożeństwem prosimy o odmówienie koronki.
 5. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele.
 6. W sobotę po różańcu msza św. z kazaniem do Bractwa Szkaplerznego i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą świętą, w piątek od godziny 17:00 – 18:00.
 8. Do chorych udamy się w piątek: – ks. Proboszcz od godz. 8:30 (Osiedle); – ks. Katecheta od godz. 15:00 (Brzyście i Gądki). Prosimy o zgłoszenie nowych chorych w zakrystii, lub gdyby się coś zmieniło.
 9. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia.
 10. Na Radio VIA zebrano do puszek ofiary w wysokości 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.
 11. Bóg zapłać za troskę o kościół i za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w przyszłym tygodniu prosimy mieszkańców BRZYŚCIE część I.
 12. Ogłoszenia, intencje mszalne i zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 13. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Ogłoszenia do użytku wewnętrznego

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 

20.09.2020r.

 

 1. Przeżywamy XXV niedziele zwykłą trzecią niedzielę w miesiąca września. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dzisiaj w Dębowcu uroczystości odpustowe. Uroczysta suma o godzinie 11:00 które odprawi ks. bp Roman Pindel. Mszę święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i o 17:00. Przed Mszą wieczorną modlimy się za zmarłych wypominanych. W tygodniu msze święte o 7:00 i 18:00
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • Pn. – św. Mateusza Apostoła i Ewangelista
 • Wt. – św. Maurycego
 • Śr. – św. Ojca Pio z Pietrelciny
 • Czw. – św. Gerarda, św. Tekli
 • Pt. – św. Władysława z Gielniowa
 • Sb. – św. Kosmy i Damiana, św. Wawrzyńca
 • Nd.XXVI niedziela zwykła, trzecia niedziela miesiąca. św. Wincentego a Paulo
 1. Dziś jak było zapowiadane zbiórka do puszek na Radio „VIA”. Prosimy o ofiarność.
 2. Dzisiejsza składka która omyłkowo została ogłoszona na drugą niedzielę, jako inwestycyjna na potrzeby parafii, jeżeli ktoś jest na dziś przygotowany, może złożyć swoją ofiarę.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. Zbiórka ta ma się odbyć w niedzielę 27 września br.we wszystkich parafiach w Polsce. Niedziela ta jest obchodzona jako Dzień Migrantów i Uchodźców.
 4. Serdecznie zapraszamy do nabywania czasopism religijnych.
 5. Akcja Katolicka przeprowadza zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „STOP  LGBT”. Na stoliku przy wejściu będą wyłożone listy na które się wpisujemy.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. +Edwarda Czerwińskiego, wieczne odpoczywanie………
 7. Nabożeństwa w tygodniu: we wtorek 22 dzień miesiąca po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II, w środę do Matki Boskiej Częstochowskiej, w piątek do Miłosierdzia Bożego.
 8. W piątek po mszy świętej wieczornej pierwsze spotkanie Oazy. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dziś możemy dołączyć do pielgrzymki do Dębowca, wraz z parafią Ojców Franciszkanów. W intencji parafian odprawię Mszę święta w Dębowcu.
 10. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację kwiatami. Na sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców bloku nr. 11a/51-60/
 11. Prośba od Radnych, aby osoby niemogące przyjść do sprzątania, złożyły tradycyjną ofiarę na kwiaty i środki czystości, przez pośrednictwo sąsiadów, którzy przyjdą. Obejmijmy troską ubikacje, a korzystający z nich, niech zadbają o to potrzebne wszystkim miejsce.
 12. Przypominamy o przepisach epidemiologicznych, maseczki lub przyłbice, oraz odległość. Możemy przyjmować komunię świętą na rękę z należytym pietyzmem i pobożnością.
 13. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020r.

 

 1. Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą, druga w miesiąca września. Rozpoczynamy X. Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem: ”Budujmy więzi”. Mszę święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i o 17:00. Przed Mszą świętą wieczorną modlimy się za zmarłych wypominanych. W tygodniu Msze święte o godz.  7:00 i 18:00
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • Pn. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
 • Wt. – wsp. Matki Boskiej Bolesnej,
 • Śr. – św. Korneliusza i Cypriana męcz.,
 • Czw. – św. Roberta Belarmina i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego,
 • Pt.– św. Stanisława Kostki patrona młodzieży,
 • Sb. – N. Maryi Panny z La Salette i św. Januarego,
 • Ndz.XXV niedziela zwykła, trzecia niedziela miesiąca.
 1. Serdecznie zapraszamy do odebrania czasopisma Echo Afryki. Prosimy o zainteresowanie inny czasopismami jak Niedziela, Gość Niedzielny, czy inne.
 2. Serdeczne podziękowania do Radnych Parafii za udział w środowym spotkaniu. Cieszę się że przybyli i zapraszam pozostałych do współpracy. Jak było wcześniej wiadomo czekają nas prace w kościele, jak malowanie wnętrza, przegląd organów, w najbliższym czasie remont mieszkania które opuścił ks. Prałat Eugeniusz. Czekamy na wykonawców. Terminy są odległe, dlatego ks. prałat jest jeszcze z nami i korzystamy z jego posługi.
 3. Dzisiejsza składka omyłkowo została ogłoszona jako inwestycyjna na potrzeby parafii, bo dziś jest druga niedziela miesiąca, jeżeli ktoś jest na dziś przygotowany, może złożyć swoją ofiarę, lub tradycyjnie w przyszłą trzecią niedzielę. Na dzień przekazania parafii w poniedziałek stan konta parafialnego wynosi: 38494 zł 22 grosze. Ze składek płacone są przychodzące na bieżąco rachunki.
 4. W następną niedzielę obchodzimy 54. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Zbiórka ofiar do puszek na diecezjalne Radio „Via” po mszach świętych.
 5. Akcja Katolicka przeprowadza zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „STOP LGBT”. Na stoliku przy wejściu będą wyłożone listy na które się wpisujemy.
 6. W środę, czwartek i piątek po Mszy świętej nabożeństwo przed uroczystością św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży.
 7. Spotkanie pań z Caritas w czwartek po mszy świętej wieczornej, serdecznie zapraszamy.
 8. Dziękujemy chłopcom z LSO obecnym na spotkaniu i podjęcie zobowiązań. Dziękujemy scholii za wznowienie posługi w kościele. Pozostałe spotkania, z bierzmowanymi i innymi grupami odbędą się w późniejszym terminie.
 9. Ze względów epidemiologicznych nie będzie pielgrzymki do Dębowca, ale każdy może udać się prywatnie, w czwartek mają swoje spotkanie chorzy o godz: 10:30, w piątek spotkanie młodych, o godz: 18:00, a o 19:00 Godzina dla Jezusa
 10. W tygodniu jutro przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża. Pół godziny przed Mszą świętą Droga Krzyżowa, dla uczczenia Krzyża Świętego. Serdecznie zapraszamy.
 11. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację kwiatami. Na sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców bloku nr 11a/41-50. Prośba od Radnych, aby osoby niemogące przyjść do sprzątania, złożyły tradycyjną ofiarę na kwiaty i środki czystości, przez pośrednictwo sąsiadów, którzy przyjdą. Obejmijmy troską ubikacje, a korzystający z nich, niech zadbają o to potrzebne wszystkim miejsce.
 12. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

           

                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

6.09.2020r.                                

 1. Dziś XXIII niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca września. Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zmiana tajemnic różańcowych po obecnej Mszy Świętej i po wieczornej.

 2. Msze święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i o 17:00. Przed Mszą świętą wieczorną modlimy się za zmarłych wypominanych. W tygodniu Msze święte o 7:00 i 18:00.

 3.          W liturgii tygodnia wspominamy:
 •          Poniedziałek – św. Melchiora Grodzieckiego
 •          Worek – Święto Narodzenia N. M. Panny /M. Boskiej Siewnej/
 •          Środa – św. Piotra Klawera
 •        Czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i za powołanych do służby                   Bożej.
 •        Piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 •        Sobota – wsp. Imienia N.M.P – Matki Boskiej Rzeszowskiej.
 •        Niedziela – XXIV Niedziela zwykła, druga niedziela miesiąca. Msze święte w przyszłą niedzielę podobnie jak dziś, przed wieczorną Mszą świętą wypominki. W trzecią niedzielę miesiąca tradycyjna składka inwestycyjna przeznaczona na kontynuacje prac w parafii. Pieniądze te jak zauważyłem są wpłacane na konto parafialne w banku.
 1. Pierwsze spotkanie Rady Parafialnej w środę w kościele po  Mszy świętej wieczornej. Serdeczna prośba o obecność.

 2. W poniedziałek nastąpi przejęcie parafii z udziałem ks. Dziekana, ks. Ryszarda, przedstawiciela Rady Ekonomicznej Kurii Diecezjalnej, delegatów Rady Parafialnej i moim.

 3. Serdeczna prośba do rodziców ministrantów i scholi o zaangażowanie się w służbę przy ołtarzu. Schola się jeszcze nie zaprezentowała, a ministrantów też nie widać. Mamy nadzieję na poprawę sytuacji w tym względzie.

 4. Spotkania chłopców z Liturgicznej Służby Ołtarza, or

  az tych, którzy by chcieli do nich dołączyć – spotkanie organizacyjne:

 5.                – we wtorek po Mszy świętej wieczornej uczniów szkół średnich i studentów,
 6.                – w środę po Mszy świętej wieczornej uczniów Szkoły Podstawowej, oraz tych chłopców, którzy chcieliby zostać                       kandydatami na ministrantów.
 7. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 8. We wtorek poświęcenie ziarna siewnego po Mszy świętej porannej i wieczornej.

 9. Prosimy o odbiór w zakrystii czasopisma „Echo Afryki”, wszystkich którzy je prenumerują.

 10. Bóg zapłać za troskę o kościół i kwiaty, do sprzątania w sobotę zapraszamy mieszkańców bloku nr 11a/31-40

 11. Ogłoszenia intencje, zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 12. INTENCJE MSZALNE >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 13. OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.08.2020r.
 14.  
 15. Przeżywamy XXII niedziele zwykłą ostatnią miesiąca sierpnia. Msze święte dziś jeszcze o godz: 10:30 i 17:00. W tygodniu od 7:00 i 18:00.
 16. W liturgii tygodnia wspominamy:
 17. – bł. Bronisławę –
 18. – św. Grzegorza Wielkiego
 19. – bł. Marii Stelli
 20. – św. Matki Teresy z Kalkuty
 21. XXIII niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca września, adoracja po każdej Mszy świętej.
 22. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy świętej i po wieczornej, połączone z odmawianiem różańca w intencjach Ojca Świętego.
 23. Dziś w katedrze rzeszowskiej diecezjalny dzień dziękczynienia, za plony, podziękowania za zachowanie od nieszczęść i prośby o błogosławieństwo dla rolników.
 24. We wtorek 71 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się w intencji Ojczyzny i za poległych.
 25. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2020/2021. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach, wychowawcach rodzicach i uczniach. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie odprawiona o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców i dzieci.
 26. W tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 27. W czwartek od 17:00 – 18:00 godzina Święta w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej.
 28. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; w sobotę msza św. z kazaniem do Bractwa Szkaplerznego i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 29. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą świętą, w piątek od godziny 17:00 – 18:00.
 30. Do chorych udamy się w piątek:
 31.                – ks. Proboszcz od godz. 8:30 (Osiedle),
 32.                – ks. Katecheta od godz. 14:00 (Brzyście i Gądki).
 33.               Prosimy o ponowne zgłoszenie chorych w zakrystii.
 34. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia.
 35. Państwu Młodym dziękujemy za sfinansowanie dekoracji kościoła i za dar stołu.
 36. Bóg zapłać za troskę o kościół i za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w przyszłym tygodniu prosimy mieszkańców bloku nr 11a/21-30
 37. Ogłoszenia, intencje mszalne i zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 38. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 39.  
 40. Ogłoszenia do użytku wewnętrznego                                                                                                                                 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.08.2020r.
 41. Przeżywamy XXI niedzielę zwykłą IV niedzielę miesiąca. Msze święte dziś jeszcze o godzinie 10:30 i 17:00. W tygodniu Msze święte o godzinie: 18:00.
 42. W liturgii tygodnia wspominamy:
 43. Poniedziałek – św Bartłomieja apostoła
 44. Wtorek – św. Ludwika
 45. Środa – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
 46. Czwartek – św. Moniki
 47. Piątek – św. Augustyna
 48. Sobota – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 49. Niedziela – XXII niedziela zwykła ostatnia miesiąca sierpnia. O godzinie 12:00 przy rzeszowskiej katedrze Msza Święta dziękczynna i poświęcenie wieńców dożynkowych. Ks. biskup zaprasza delegacje z wieńcami z każdej parafii.
 1. W poniedziałek, wtorek modlitwy przed Uroczystością Matki Boskiej Częstochowskiej.
 2. Dziś jak w każdą IV niedzielę miesiąca modlimy się za zmarłych.
 3. Nabożeństwa w tygodniu, w środę do Matki Boskiej Częstochowskiej, w piątek do Miłosierdzia Bożego.
 4. Ponieważ trwa nadal stan epidemiologicznego zagrożenia serdecznie prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów: zakrywanie ust i nosa w kościele, i w innych obiektach zamkniętych, a poza kościołem o zachowanie społecznego dystansu. Czyńmy to dla swojego i innych dobra. Dobrze jest nam znane pojęcie kwarantanny.
 5. Istnieje oczywiście możliwość przyjmowania Komunii św. na rękę, prosimy te osoby o podejście w pierwszej kolejności do komunikującego kapłana, po przyjęciu natychmiast spożywamy.
 6. Bóg zapłać za ofiarę do puszek z ostatniej niedzieli na pomoc dla Libanu. Zebrano sumę 985 zł, która została przesłana na konto Caritas. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym
 7. Dziś dokona się tzw. instalacja, czyli zaprzysiężenie nowego proboszcza.
 8. Serdeczne podziękowanie poprzednim księżom: ks. Proboszczowi Ryszardowi Miśniakowi i ks. Katechecie Dawidowi Babiczowi. Przez chwile jeszcze pozostaje z nami ks. Prałat budowniczy Waszego kościoła Eugeniusz Królik. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza został skierowany do Domu Księży Seniorów do Rzeszowa – Słociny. Przykro mi to Wam oznajmiać, ale taki los proboszcza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Wspominajmy zawsze to, co nie tylko dobre, ale i najlepsze. Bóg zapłać za Jego pracę, posługę, a zwłaszcza za Jego dzieło życia, którym jest ta świątynia.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, wykonanie wieńca dożynkowego mieszkańcom Brzyścia, dekoracje kwiatami i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w przyszłym tygodniu prosimy: mieszkańców bloku nr 11a/11-20/.
 10. Rozpoczynając naszą pracę duszpasterską w tej parafii serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, przeżywania liturgii, uczestnictwa w Mszach Świętych i nabożeństwach. Potrzebujemy i liczymy na współpracę z wszystkimi parafianami, młodymi, starszymi, zachęcamy scholę, LSO, Oazę. Jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc, dorady, uwagi w sprawach naszej parafii, dla jej dobra i zbawienia wszystkich. Serdeczną prośbę kierujemy do chorych, którzy są skarbem kościoła, o modlitwę zwłaszcza do Miłosierdzia Bożego.
 11. Ogłoszenia, intencje przeczytamy na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 12. INTENCJE MSZALNE >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 13. Ogłoszenia parafialne
 14.  
 15. XX Niedziela Zwykła /16.08.2020/

  1. Dziś III  niedziela miesiąca. O 16.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych z wypominków rocznych. Modlitwą i ofiarą wspieramy Liban. Po Mszach św. do puszek składamy ofiary na ten cel.
  2. Dożynki diecezjalne odbędą się 30.08.2020 w rzeszowskiej katedrze .Program słowno-muzyczny i przyjmowanie wieńców o  11.00, uroczysta Msza św. o 12.00, której przewodniczy  J.E.Ks. Bp. Edward  Białogłowski.
  3. W liturgii Kościoła:
   • poniedziałek: wspomnienie św. Jacka,K
   • czwartek: wspomnienie św. Bernarda,Op.D
   • piątek: wspomnienie św. Piusa X,P
   • sobota: wspomnienie NMP Królowej i modlitwy w intencjach ogólnych i osobistych przez przyczynę św. Jana Pawła II.
  4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w ubiegłym tygodniu, a w sobotę o porządek zadbają mieszkańcy bloku numer  11a/ 1-10/.
  5. Zmiany duszpasterzy:Odchodzą z parafii. Ks. Proboszcz – do parafii św. Urszuli w Ropczycach, Ks. Katecheta – do  parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Przychodzą:  Ks. Władysław Depa z parafii Bieździedza – proboszcz, Ks. Krzysztof Cieśla z parafii  Rzeszów św. Mikołaja – katecheta.Wszystkim parafianom dziękujemy za współpracę, ofiarność, serdeczność i życzliwość. Za niedociągnięcia i błędy przepraszamy , następcom życzymy Szczęść Boże!

Komentowanie jest wyłączone.