Ogłoszenia

 

 

                             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ –  17.01.2021r.

 

              1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Msze święte w dniu dzisiejszym o godz. 10:30 i 17:00. O 16:30 różaniec połączony z wypominkami. Msze święte tygodniu o godz.: 7:00 i 18:00. Dziś przeżywamy Dzień Judaizmu.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • Pn. – bł. Reginy Protman
 • – Uroczystość św. Sebastiana Pelczara – patrona diecezji
 • Śr. – św. Fabiana i Sebastiana męcz.
 • św. Agnieszki
 • św. Wincentego
 • – bł. Wincentego Lewoniuka i towarzyszy męcz.
 • N. – III Niedziela zwykła. –  św. Franciszka Salezego
 1. W liturgii okres zwykły w ciągu roku. Nadal pozostają w kościele szopki, kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 2. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
 3. Przyszła Niedziela to Niedziela Słowa Bożego obchodzona pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
 4. Ze względu na trwającą pandemię i ograniczenia liczbowe od przyszłej niedzieli będzie dodatkowa Msza święta o godzinie 12:00. Starajmy się tak wybrać godzinę, abyśmy w miarę w równomiernej liczbie mogli uczestniczyć w Mszach Świętych. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa.
 5. Przyszła niedziela na wniosek Przewodniczącego KEP jest „Dniem Solidarności z Chorwacją”. Módlmy się za osoby poszkodowane przez trzęsienie ziemi, wspomóżmy ich naszymi ofiarami, które będą zbierane do puszek. O przeprowadzenie kwesty po Mszach świętych prosimy „Caritas”.
 6. Nabożeństwa w tygodniu: w środę do Matki Bożej Częstochowskiej; w czwartek modlitwy o powołania, kapłańskie zakonne i misyjne; w piątek nabożeństwo do św. Jana Pawła II połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Zakończyły się ferie zimowe dla uczniów. Wracają do szkoły uczniowie klas 1 – 3 pozostali ze względu na pandemię będą mieli lekcje tak, jak dotychczas zdalnie. Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach.
 8. Solenizantom i solenizantkom, wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych, zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone przy pobraniu pakietów kredy, kadzidła i węgielka przeznaczone są na misje. Zebrana suma wynosi 750 zł.
 10. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Słonecznej numery od: 39 – 47 ( nieparzyste).
 11. Prosimy o niezastawianie parkingu kościelnego z soboty na niedzielę.
 12. Komunikaty ……………
 13. Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 14. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 15. Do użytku wewnętrznego

 

 

                    

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA po NARODZENIU  PAŃSKIM ZWYKŁA

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 10.01.2021 r.

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę po Narodzeniu Pańskim nazywana NIEDZIELĄ CHRZTU PAŃSKIEGO. Wspomnienie chrztu Pana Jezusa w rzece Jordan. Druga niedziela miesiąca. Msze święte w dniu dzisiejszym o godz. 10:30 i 17:00. O 16:30 różaniec połączony z wypominkami. Msze święte tygodniu o: 7:00 i 18:00. Składka przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 2. W tym tygodniu wspominamy:

               Śr. – św. Hilarego.

 • N. – II Niedziela zwykła. św. Antoniego opata
 1. W liturgii kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a zaczyna okres zwykły w ciągu roku. Nadal pozostają w kościele szopki, kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 2. Nabożeństwa w tygodniu: w środę do Matki Bożej Częstochowskiej; w czwartek modlitwy o powołania; w piątek do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Trwają ferie zimowe dla uczniów, które ze względu na pandemię będą miały taki, a nie inny charakter. Trwać będą do 17 stycznia.
 4. Solenizantom i solenizantkom, wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych, zdrowia i błogosławieństwa od Bożej Dzieciny Nowym Roku przeżywanym w tym pandemicznym czasie.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone przy pobraniu pakietów kredy, kadzidła i węgielka przeznaczone są na misje.
 6. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Słonecznej numery od: 27 – 37 (nieparzyste).
 7. Prosimy o niezastawianie parkingu kościelnego z soboty na niedzielę.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. + Janinę Świątek i śp. + Krzysztofa Mosonia. Wieczne odpoczywanie …………..
 9. Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 10. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Do użytku wewnętrznego

                   

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU  PAŃSKIM 03.01.2021 r. 

 1. Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim w okresie Bożego Narodzenia. Wspomnienie Najświętszego imienia Jezus. Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej porannej i wieczorem po różańcu za zmarłych. Msze święte w dniu dzisiejszym o godz. 10:30 i 17:00. O 16:30 różaniec połączony z wypominkami. Msze święte tygodniu o: 7:00 i 18:00, z wyjątkiem środy. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
 • Śr. – Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli.
 • Cz. – św. Rajmunda z Penyafort, św. Lucjan – pierwszy czwartek miesiąca.
 • N. – III Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Święto Chrztu Pańskiego.
 1. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana Trzech Króli pamiątka przybycia mędrców do Pana Jezusa i złożenia darów: złota kadzidła i mirry. Msze święte o godz: 8:00; 10:30 i 17:00. W tym dniu modlimy się za misje i misjonarzy. W kościele poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Składka z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona będzie na misje. Pod chórem znajdują się gotowe pakiety zawierające węgielek kadzidło i kredę. Przynieśmy je do kościoła w Uroczystość Objawienia Pańskiego poświęćmy, a po powrocie okadźmy nasze domy i mieszkania, wypiszmy na drzwiach imiona trzech mędrców i bieżący rok. Złożona ofiara przeznaczona jest na misje. Pobierzmy do naszych domów broszury kolędowe które znajdują się na stoliku.
 2. Nabożeństwa w tygodniu: w środę do Matki Bożej Częstochowskiej; w czwartek modlitwy o powołania; w piątek do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 3. Od poniedziałku rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów, które ze względu na pandemię będą miały taki, a nie inny charakter. Trwać będą do 17 stycznia.
 4. Solenizantom i solenizantkom, wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych, zdrowia i błogosławieństwa od Bożej Dzieciny na nadchodzący Nowy Rok przeżywany w tym pandemicznym czasie.
 5. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Słonecznej numery od: 15-25B (numery. nieparzyste)
 6. Prosimy o niezastawianie parkingu kościelnego z soboty na niedzielę.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. + Leszka Zbigniewa Gorczycę. Wieczne odpoczywanie …………..
 8. Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 9. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Do użytku wewnętrznego

               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO – ŚWIĘTO                                                                         ŚWIĘTEJ RODZINY 27.12.2020r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny w oktawie Narodzenia Pańskiego. Msze święte w dniu dzisiejszym o godz. 10:30 12:00 i 17:00. O 16:30 różaniec połączony z wypominkami. Msze święte do środy o: 7:00 i 18:00. W czwartek w Stary Rok o 7:00 i 16:00.     Dziś o godzinie 10:30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
 • Pn. – święto Młodzianków, dzieci z Betlejem zamordowanych przez Heroda.
 • Wt. – św. Tomasza Becketa
 • Śr. – św. Eugeniusza – Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Pamiętajmy w tym dniu o Prałacie Eugeniuszu w naszych modlitwach.
 • Cz. – św. Sylwestra papieża – Zakończenie Starego Roku.
 • Pt. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – rozpoczęcie Nowego Roku. Po Mszy świętej wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 • Sb. – św. Bazylego i św. Grzegorza z Nazjanzu. pierwsza sobota miesiąca, modlimy się do Niepokalanego Serca N.M.Panny
 • N. – Oktawa Bożego Narodzenia – Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. porannej i wieczorem po różańcu za zmarłych.
 1. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, aby w większej liczbie umożliwić parafianom udział w przeżywaniu radości z Narodzenia Pana Jezusa będzie w naszym kościele odprawiona dziś dodatkowa Msza święta o godzinie 12:00, podobnie  w Nowy Rok.
 2. W czwartek zakończenie Starego Roku. Msza święta z nabożeństwem przebłagalnym o godzinie 16:00. Będziemy dziękować za ten trudny miniony rok i prosić o błogosławieństwo i opiekę Bożą w Nowym Roku. Za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny.
 3. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku 2021. Msze święte jak w niedziele z dodatkowo Msza święta o godzinie 12;00
 4. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie wystroju świątecznego oraz szopki: Annie Wilczak, Krystynie Gliwa, Jerzemu Szopniewskiemu, Tomaszowi Szot, Ireneuszowi i Marzenie Michalik, Mariuszowi Syzdek. Młodzieży za ubranie choinek. Panu Organiście, LSO i naszej scholii za przygotowanie liturgii świątecznej. Nasze podziękowania kierujemy do Państwa Ewy, Bogdana, Heleny Kopeć za ofiarne do naszej parafii bombki. Bóg zapłać Państwu Katarzynie i Grzegorzowi Schabińskim za słodkie upominki dla dzieci. Wszystkim, którzy w tych dniach tak hojnie zadbali o stół na plebanii Bóg zapłać, i polecamy się na przyszłość.
 5. W bieżącym roku duszpasterskim z racji trwającej pandemii, decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska (kolęda). Zamiast odwiedzin duszpasterzy w Waszych domach, zapraszamy Was do naszego kościoła na Mszę Świętą o godz. 18.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. Zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie w wyznaczonych dniach dla poszczególnych rejonów naszej parafii. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny.
 • 28 grudnia (poniedziałek) 2020 r. – mieszkańcy Brzyścia,
 • 29 grudnia (wtorek) 2020 r. – mieszkańcy bloków osiedla z ul. Rafineryjna,
 • 30 grudnia (środa) 2020 r. – mieszkańców z ulic: Gądki, Słoneczna, 3-go maja, Sportowa, Biecka, Letnia, Rafineryjna
 1. W tym tygodniu pierwszy piątek przypada w Nowy Rok, dlatego nie będzie odwiedzin chorych.
 2. Solenizantom i solenizantkom, oraz wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych, zdrowia i błogosławieństwa od Bożej Dzieciny na nadchodzący Nowy Rok przeżywany w tym pandemicznym czasie.
 3. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców ul Słonecznej. Numery: od 1 do 13A.
 4. Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii.
 5. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Do użytku wewnętrznego

 

                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU  20.12.2020r.

 1. Przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu ostatnią. Msze święte w dniu dzisiejszym o godz. 10:30 i 17:00. O 16:30 różaniec połączony z wypominkami. Msze święte do środy o godz: 7:00 i 18:00. Nowenna do Dzieciątka Jezus po mszy świętej wieczornej.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
 • Pn. – św. Piotra Kanizjusza
 • Śr. – Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 • Cz. – wsp. Adama i Ewy. Wigilia Bożego Narodzenia.
 • Pt. – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Boże Narodzenie
 • Sb. – Święto św. Szczepana męczennika, tradycyjnie było poświęcenie owsa.
 • N. – Oktawa Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Wspomnienie świętego Jana Ewangelistyimieniny ks. bpa Ordynariusza, poświęcenie wina.
 1. W pozostałe dni Msze święte będą odprawiane: w Wigilię w czwartek – o godzinie 7:00 rano z poświęceniem opłatków, będzie można zabrać światełko betlejemskie, które ma byś przyniesione dziś do parafii.
 2. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, aby w większej liczbie umożliwić parafianom udział w przeżywaniu radości z Narodzenia Pana Jezusa będą w naszym kościele odprawione dwie Pasterki. Pierwsza o godzinie 22:00; druga, o godzinie  24:00. Serdecznie zapraszamy. Składka z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 3. W Boże Narodzenie msze święte: o godzinie 8:00; 10:30 i 12:00, nie ma Mszy świętej popołudniowej, podobnie w drugi dzień świąt, w święto świętego
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na ogrzewanie kościoła, w kopertach, oraz wpłacone na koto parafialne.
 5. Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godzinie o 17:30 po nich Msza święta Roratnia. Do środy Nowenna do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich wiernych, szczególnie zaproszenie to skierowane jest do dzieci.
 6. Bóg zapłać wszystkim parafianom uczęszczającym na Roraty, dzieciom i dorosłym, dziękujemy za zakup, świec Caritas, sianka na wigilijny stół, opłatków, szczególne podziękowanie składamy osobom, które przygotowały paczki dla potrzebujących.
 7. Możemy zabrać jeszcze opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole.
 8. Ponieważ nie może być spowiedzi dekanalnej zachęcamy do spowiedzi adwentowej w parafii codziennie rano pół godziny przed Mszą świętą; po południu: w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00 do18:00, w środę od godz. 16:00 do 18:00. W razie potrzeby po Mszy świętej wieczornej.
 9. Dziękujemy Spółce”Flukar” z Jasła za przekazany do naszej parafii płyn do dezynfekcji. Bóg zapłać.
 10. Jutro od godziny 9:00 chcielibyśmy odwiedzić chorych z komunią świętą przed świętami, gdyby ktoś miał życzenie dodatkowo prosimy o zgłoszenie. Jeśli zaszłaby przeszkoda, też prosimy o powiadomienie.
 11. Solenizantom i solenizantkom, oraz wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych, zdrowia i błogosławieństwa od Bożej Dzieciny na nadchodzące święta przeżywane w tym pandemicznym czasie.
 12. Prośba o niezajmowanie miejsca na parkingu przed kościołem. Pozostawmy dla starszych, których przywiozą rodziny do kościoła.
 13. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Na przyszłą środę do sprzątania prosimy mieszkańców Brzyścia. Numery: 2, 4, 52, 82, 103, 111, 117, 128, 133.
 14. Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii.
 15. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Do użytku wewnętrznego

 

 

                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU  13.12.2020 r.

 1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu „ Gaudete”, czyli radości kolor różowy. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 10:30 i 17:00. O 16:30 różaniec połączony z wypominkami. Msze św. w tygodniu o godz: 7:00 i 18:00. Dziś wspominamy 39 rocznicę stanu wojennego, módlmy się za Ojczyznę. O godzinie 19:30 zapalmy w naszych oknach “światło wolności”.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
 • Pn. – św. Jana od Krzyża
 • Śr. – Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 • Cz. – modlimy się o powołania i za powołanych.
 • Pt. –  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • N. – IV niedziela Adwentu ostatnia, trzecia niedziela grudnia
 1. Składka z dzisiejszej niedzieli, jak było zapowiedziane przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
 2. 8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r. Z tej racji Papież udzielił kolejnych możliwości zyskiwania odpustów zupełnych. Więcej informacji odnośnie zyskiwanych odpustów na  stronie internetowej parafialnej.
 3. W środę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus, która będzie odprawiana po Mszy św. wieczornej, połączona ze stałymi nabożeństwami tygodnia.
 4. Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godzinie o 17:30, a następnie Msza św.
 5. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich wiernych, szczególnie zaproszenie to skierowane jest do dzieci. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony oraz spisane na kartkach dobre uczynki, które składać będą do koszyczka przed ołtarzem. Spośród karteczek będziemy codziennie losować niespodziankę. Ponadto dzieci otrzymywać będą naklejki.
 6. Czekają na zabranie opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne nie było tradycyjnego roznoszenia opłatków. Każdy może je zabrać do domu z kościoła. Złożona ofiara przeznaczona będzie na pokrycie kosztów zakupu.
 7. Spowiedź w tygodniu codziennie przed Mszą św. W przyszłą niedzielę ogłosimy porządek spowiedzi, bo jak wiemy niemożliwe jest zorganizowanie tradycyjnej spowiedzi dekanalnej.
 8. Bóg zapłać za ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrano 295 zł. Pieniądze zostały przesłane.
 9. Jeszcze można pobrać „Torby Miłosierdzia”. Po ich wypełnieniu przynosimy do kościoła, lub sami przekazujemy rodzinie potrzebującej pomocy.
 10. Sianko na stół wigilijny jest rozprowadzane przez Caritas. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na potrzeby „Caritas”
 11. Do odebrania jest czasopismo „Echo Afryki, już z trzech miesięcy.
 12. Solenizantom i solenizantkom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych.
 13. Ogłoszenia: prośba o niezajmowanie miejsca na parkingu przed kościołem. Pozostawmy dla starszych, których przywiozą rodziny do kościoła.
 14. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Podziękowanie za wykonanie dekoracji adwentowej. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Brzyścia. Numery: 5,7,83.87,95,108,121,135.
 15. Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii.
 16. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 6.12.2020r.

 1. Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po obecnej Mszy świętej zmiana tajemnic Różańcowych, wieczorem przed Mszą świętą, po różańcu z wypominkami. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 10:30 i 17:00. Msze św. w tygodniu  o godz: 7:00 i 18:00. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
 • Pn. – św. Ambrożego
 • Wt. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
 • Śr. – św. Jana Diego – Nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej
 • Cz. – wsp. Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej
 • Pt. –  św. Damazego, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • Sb. – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.
 • N. – druga niedziela grudnia – modlimy się w intencji Kościoła, Papieża i Ojczyzny. wspominamy 39 rocznicę stanu wojennego w Polsce. Wsp. św. Łucji.
 1. Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godzinie o 17:30 i Msza święta Roratnia. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich wiernych, szczególnie zaproszenie to skierowane jest do dzieci. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony oraz spisane na kartkach dobre uczynki, które składać będą do koszyczka przed ołtarzem. Spośród karteczek będziemy codziennie losować niespodziankę. Ponadto dzieci otrzymywać będą naklejki.
 2. Czekają na zabranie opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne nie będzie tradycyjnego roznoszenia opłatków. Każdy może je zabrać do domu z kościoła. Złożona ofiara przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 3. Przeżywamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po roratach.
 4. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu o godz: 7:00; 9:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy. W godzinach od 12:00 do 13:00 zachęcamy do modlitwy w Godzinie Łaski.
 5. Spowiedź w tygodniu codziennie przed Mszą świętą.
 6. Jeszcze można pobrać „Torby Miłosierdzia”. Po ich wypełnieniu przynosimy do kościoła, lub sami przekazujemy rodzinie potrzebującej pomocy.
 7. Solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych.
 8. W piątek po Mszy wieczornej ponowne spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania. Serdeczna prośba o przestrzeganie zaleceń: maseczki, dezynfekcja, odległość.
 9. Ogłoszenia: prośba o niezajmowanie miejsca na parkingu przed kościołem. Pozostawmy dla starszych, których przywiozą rodziny do kościoła.
 10. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Podziękowanie za wykonanie dekoracji adwentowej. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Brzyścia. Numery: 12, 15, 18, 21, 23, 88, 105.
 11. Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii.
 12. Zmarł nasz parafianin śp. + Józef Szot. Pogrzeb jutro o godzinie 14:00, przed Mszą świętą odmawiany jest różaniec ….wieczne odpoczywanie
 13. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

                 Do użytku  wewnętrznego

                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020 r.

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Adwentu. Hasłem tego roku liturgicznego są słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 10:30 i 17:00. Msze św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. W niedzielę przed Msza św. wieczorną, wypominki roczne połączone z odmawianiem różańca.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
 • Pn. – św. Andrzeja Apostoła
 • Śr. Nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej.
 • Cz. – św. Franciszka Ksawerego – pierwszy czwartek miesiąca – w czasie adoracji modlimy się o powołania, kapłańskie, zakonne i misyjne, i za powołanych.
 • Pt. –  św. Jana Damasceńskiego – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Miłosierdzia Bożego.
 • Sb. – św. Ambrożego – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 • N. – pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. porannej i przed wieczorną, po różańcu, wsp. św. Mikołaja patrona dobroci i życzliwości dla innych.
 1. W poniedziałek pierwsza Msza św. roratnią, przed Mszą św. ostatnie wypominki listopadowe. W pozostałe dni będą śpiewane Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 17:30 i Msza św. roratnia. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich wiernych, szczególne zaproszenie skierowane jest do dzieci. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony oraz spisane na kartkach dobre uczynki, które składać będą do koszyczka przed ołtarzem. Spośród karteczek będziemy codziennie losować niespodziankę. Ponadto dzieci otrzymywać będą naklejki.
 2. Jak było zapowiadane po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, nie będzie tradycyjnego roznoszenia opłatków. Każdy może je nabyć i zabrać do domu z kościoła. Złożona ofiara przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 3. Od dziś rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy świętej wieczornej, w następne dni będzie odmawiana po roratach.
 4. Przyszła niedziela jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek.
 5. Spowiedź w tygodniu codziennie przed Mszą św., w piątek od godz. 16:00. Do chorych udajemy się z posługą po domach, w pierwszy piątek od godz. 8:30 – ks. Proboszcz; od 15:00 ks. Krzysztof. Gdyby się coś zmieniło prosimy o powiadomienie.
 6. Są do pobrania „Torby Miłosierdzia”. Po ich wypełnieniu przynosimy do kościoła, lub sami przekazujemy rodzinie potrzebującej pomocy. Są do nabycia świece wigilijne w ramach akcji „Caritas” „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece po 5 zł duże po 12 zł.
 7. Solenizantom składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania. Serdeczna prośba o przestrzeganie zaleceń: maseczki, dezynfekcja, odległość.
 9. Kierujemy serdeczną prośbę o niezajmowanie miejsca na parkingu przed kościołem. Pozostawmy dla starszych, których przywiozą rodziny do kościoła.
 10. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Podziękowanie za wykonanie dekoracji adwentowej. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Brzyścia. Numery: 24, 27,28, 29, 93, 118, 125.
 11. Ofiarodawcy z parafii prosili o ogłoszenie, że posiadają do oddania meble używane i inne rzeczy do wyposażenia domu. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do parafii w celu uzyskania kontaktu z rodziną ofiarodawców.
 12. Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii.
 13. Z naszej parafii wczoraj pożegnaliśmy śp. + Eleonorę Mazurek ….wieczne odpoczywanie
 14. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 22.11.2020 r.

 1. Przeżywamy XXXIV niedzielę zwykłą, czwartą niedzielę listopada . Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i 17:00. Przed Mszą św. wieczorną o godzinie 16:30 nabożeństwo różańcowe, połączone z wypominkami. W tygodniu Msze święte o godz. 7:00 i 18:00. Pół godziny wcześniej czytane są wypominki i odmawiamy różaniec.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • Pn. – św. Klemensa i Kolumbana
 • Wt. – św. męcz. Andrzeja Dung – Lac i towarzyszy
 • Śr. – św. Katarzyny męcz.
 • Czw. – św. Jana Berchmansa
 • Pt. – bł. Małgorzaty Sabaudzkiej
 • Sb. – św. Franciszka Estebana
 • N– I niedziela Adwentu.
 1. Dziś po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
 2. Serdecznie zapraszamy do nabywania czasopism religijnych. Do Parafii przeznaczono 20 Toreb Miłosierdzia. Jak co roku wypełniamy je, z przeznaczeniem dla potrzebujących. Możemy sami ofiarować rodzinie lub uczyni to zespół Caritas.
 3. Dziś jak każdego 22. dnia miesiąca po wieczornej Mszy świętej nowenna do św. Jana Pawła w liturgiczne wspomnienie intronizacji.
 4. Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Po sumie poświęcenie opłatków, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Już dziś informujemy, że ze względu na ograniczenia, opłatki nie będą roznoszone. Można je będzie nabywać w kościele, a ofiarę składamy do skrzynki.
 5. Pozostałe nabożeństwa: w środę nowenn do Matki Boskiej Częstochowskiej, w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Brzyścia. Numery: 116, 127, 80, 62, 100, 31, 91.
 7. Bóg zapłać za ofiarę do puszek jako pomoc Kościołom prześladowanym. Złożono 175 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności śp. Zofia Barzyk z Brzyścia i śp. Czesława Rutana z bloku 5B. wieczne odpoczywanie…………
 9. Ze względów epidemiologicznych obowiązują nas dotychczasowe rozporządzenia: maseczki, dystans społeczny, obowiązująca liczba wiernych w kościele to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w naszym kościele około 50 osób. Można uczestniczyć na zewnątrz, gdy warunki pogodowe na to pozwolą. Można przyjmować Komunię św. na rękę, prosimy o podejście w pierwszej kolejności. Ks. Biskup Ordynariusz naszej diecezji udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach  świętych. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Przeżywając w domach Mszę świętą  uczyńmy to z należytą pobożnością i uwagą, wspólnie z całą rodziną. Możemy wzbudzić sobie żal za grzechy i przyjąć komunię świętą duchową.
 10. Serdecznie zapraszamy do odebrania czasopisma Echo Afryki, są podwójne numery.
 11. Kartki wypominkowe znajdują są pod chórem, miesięczne jak i roczne. Przez cały miesiąc możemy zyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.
 12. Ogłoszenia i intencje przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 13. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>                                                  Do użytku wewnętrznego

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.11.2020r. 

 1. Przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą trzecią niedzielę miesiąca listopada . Dziś obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: Wyciągnij rękę do ubogiego. Mszę święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i 17:00. Przed Mszą wieczorną o godzinie 16:30 nabożeństwo różańcowe połączone z wypominkami. W tygodniu msze święte o 7:00 i 18:00. Pół godziny wcześniej czytane są wypominki i odmawiamy różaniec.
 2. Jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca dzisiejsza składka tzw. inwestycyjna. Swoje ofiary na cele parafialne możemy składać na tacę, w kopertach, lub wpłacać bezpośrednio na konto parafialne w banku. Z tych pieniędzy utrzymywana jest parafia, opłaty, ogrzewanie, prowadzone są i będą dalsze prace w parafii.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • Pn. – N.M.P. Ostrobramskiej, św. Małgorzaty Szkockiej, św. Gertrudy
 • Wt. – św. Elżbiety Węgierskiej
 • Śr. – bł. Karoliny Kózka, patronki naszej Diecezji Rzeszowskiej i młodzieży
 • Czw. – św. Seweryna
 • Pt. – św. Rafała Kalinowskiego
 • Sb. – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
 • NXXXIV – czwarta niedziela miesiąca. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Wsp. św. Cecylii, patronki śpiewu , muzyki kościelnej, organistów scholii, wszystkich troszczących się o piękno liturgii.
 1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do N. |Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia.
 2. Serdecznie zapraszamy do nabywania czasopism religijnych. Do Parafii przeznaczono 20 Toreb Miłosierdzia. Jak co roku wypełniamy je z przeznaczeniem dla potrzebujących. Możemy sami ofiarować rodzinie, lub uczyni to zespół Caritas.
 3. W niedzielę jak każdego 22 dnia miesiąca wieczorem nowenna do św. Jana Pawła w liturgiczne wspomnienie intronizacji.
 4. Pozostałe nabożeństwa; w środę do Matki Boskiej Częstochowskiej, w piątek do Miłosierdzia Bożego.
 5. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Brzyścia. Numery: 85, 32, 126, 122, 115, 37, 109, 94.
 6. Ze względów epidemiologicznych obowiązują nas dotychczasowe rozporządzenia: maseczki, dystans społeczny, obowiązująca liczba wiernych w kościele to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w naszym kościele około 50 osób. Można uczestniczyć na polu, gdy warunki pogodowe na to pozwolą. Można przyjmować Komunię św. na rękę, prosimy o podejście w pierwszej kolejności. Ks. Biskup Ordynariusz naszej diecezji udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach  świętych. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Przeżywając w domach Mszę świętą  uczyńmy to z należytą pobożnością i uwagą, wspólnie z całą rodziną. Możemy wzbudzić sobie żal za grzechy i przyjąć komunię świętą duchową.
 7. Serdecznie zapraszamy do odebrania czasopisma Echo Afryki, są podwójne numery.
 8. Kartki wypominkowe znajdują są pod chórem, miesięczne jak i roczne. Przez cały miesiąc możemy zyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.
 9. Ogłoszenia i intencje przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 10. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Do użytku wewnętrznego

 

                                       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                                   8.11.2020r.

 

 1. Przeżywamy XXXII niedzielę zwykłą drugą w miesiąca listopada. Mszę święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i o 17:00. Przed Mszą wieczorną modlimy się za zmarłych wypominanych. W tygodniu msze święte o 7:00 i 18:00.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • Pn. – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • Wt. – wsp. św. Leona Wielkiego.
 • Śr. – wsp. św. Marcina z Tours. 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości
 • Czw. – wsp. św. Jozafata Kuncewicza biskupa.
 • Pt. – wsp. św. Benedykta, Jan, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych Męcz. Pol.
 • XXXIII niedziela zwykła, trzecia niedziela miesiąca.
 1. Przezywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszach świętych zbiórka do puszek.
 2. Serdecznie zapraszamy do odebrania czasopisma Echo Afryki, są podwójne. poprzednio Prosimy o zainteresowanie inny czasopismami jak Niedziela, Gość Niedzielny, czy inne.
 3. Ze względów epidemiologicznych obowiązują nas dotychczasowe rozporządzenia: maseczki, dystans społeczny, obowiązująca liczba wiernych w kościele to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w naszym kościele około 50 osób. Można uczestniczyć na polu, gdy warunki pogodowe na to pozwolą. Można przyjmować Komunię św. na rękę, prosimy o podejście w pierwszej kolejności. Ks. Biskup Ordynariusz naszej diecezji udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach  świętych. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Przeżywając w domach Mszę świętą  uczyńmy to z należytą pobożnością i uwagą, wspólnie z całą rodziną. Możemy wzbudzić sobie żal za grzechy i przyjąć komunię świętą duchową.
 4. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację kwiatami. Na sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Brzyścia numery: 119, 119A, 36, 136, 81, 96, 110. Prośba od Radnych, aby osoby niemogące przyjść do sprzątania, złożyły tradycyjną ofiarę na kwiaty i środki czystości, przez pośrednictwo sąsiadów, którzy przyjdą.
 5. W minionych dniach odeszli do wieczności księża naszej diecezji: ks. Tomasz Blichar, ks. Infułat Stanisław Mac, ks. Bp. Jan Niemiec, ks. Jerzy Gajda, ks. Stanisław Sznajder. Wieczne odpoczywanie.
 6. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 7. Nabożeństwa w tygodniu: w środę do M. Boskiej Częstochowskiej, oraz za Ojczyznę w 102 rocznicę odzyskania Niepodległości, w piątek do Miłosierdzia Bożego.
 8. Przez cały miesiąc składamy wypominki, miesięczne lub roczne. Przez cały miesiąc listopad możemy zyskać odpust za duszami zmarłych, pod zwykłymi warunkami.
 9. Ogłoszenia, Intencje Mszalne przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Na stronie parafii dodane są aktualne zarządzenia państwowe, Episkopatu i Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.
 10. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Do użytku wewnętrznego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Wszystkich Świętych, 01.11.2020 r. 

 1. Przeżywamy XXXI niedzielę miesiąca, pierwszą niedzielę miesiąca Listopad. Obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych.
 2. Mszę święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i o 14:00 w kościele, ponieważ zostały zamknięte cmentarze. Po Mszy świętej odprawimy modlitwy za zmarłych w kościele. Zmiana tajemnic tradycyjnie po obecnej Mszy świętej i po południowej.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • Pn.– Dzień zaduszny wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
 • Wt. – św. Marcina de Porres.
 • Śr. – św. Karola Boromeusza
 • Czw. – pierwszy czwartek miesiąca
 • Pt. – wsp. N. Serca Pana Jezusa – pierwszy piątek miesiąca
 • Sb.– pierwsza sobota miesiąca
 • N.XXXII niedziela zwykła, druga niedziela miesiąca. XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na ten cel.
 1. Serdecznie zapraszamy do nabywania czasopism religijnych. Są do odebrania egzamplarze czasopisma „Echo z Afryki”.
 2. Nabożeństwa w tygodniu: w środę do Matki Boskiej Częstochowskiej, w piątek do Miłosierdzia Bożego połączone z różańcem.
 3. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację kwiatową . Na sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Brzyścia. Numery: 46, 44, 43, 106 ,41, 42, 134.
 4. W pierwszy piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele.
 5. Przypominamy o przepisach epidemiologicznych, maseczki lub przyłbice, oraz odległość. W strefie czerwonej liczba wiernych w kościołach wynosi 1 osoba na 7 metrów. kwadratowe, czyli około 100 osób, w naszym kościele. Jest dodatkowe nagłośnienie na zewnątrz, możemy uczestniczyć w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego. Poza kościołem liczba nie jest ograniczona. Możemy przyjmować Komunię świętą na rękę z należytym pietyzmem i pobożnością, prosimy te osoby o podejście w pierwszej kolejności. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą świętą. W piątek od  godz. 16:00.
 6. Do chorych udamy się w pierwszy piątek według dotychczasowych zgłoszeń, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
 7. – ks. Proboszcz od godz. 8:30 (Osiedle) i ulice,
 8. – ks. Krzysztof od godz. 15:00 (Brzyście i Gądki).
 9. Kartki wypominkowe znajdują są pod chórem, miesięczne jak i roczne. Składamy je do urn znajdującej się przy wejściu.
 10. W listopadzie o godz: 17:30 codziennie odmawiamy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
 11. Ogłoszenia i intencje przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 12. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Do użytku wewnętrznego

 

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10.2020r. 

 1. Przeżywamy XXX niedzielę zwykłą czwartą niedzielę miesiąca października. Dziś przypada rocznica poświęcenia własnego kościoła. Mszę święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i o 17:00. Przed Mszą wieczorną o godzinie 16:30 nabożeństwo różańcowe połączone z wypominkami. W tygodniu msze święte o 7:00 i 18:00. Dziś zmiana czasu.
 2. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe w ostatnim tygodniu o godz: 17:30, w niedzielę jak dziś o 16:30. Serdecznie zapraszamy do odmawiania Różańca: Róże Różańcowe męskie i żeńskie, Zespół Caritas, Bractwo Szkaplerzne. Terminy ustalmy sobie sami.
 3. W sobotę zakończenie nabożeństw, dzieci przynoszą plansze, otrzymają nagrody. Dziękujemy ministrantom, lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, za udział i odmawianie różańca, oraz Zespołowi Caritas.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • Śr. – świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 • N.– XXXI niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca. Uroczystość Wszystkich Świętych.
 1. Serdecznie zapraszamy do nabywania czasopism religijnych. Są do odebrania egzemplarze czasopisma „Echo z Afryki”. Do nabycia w zakrystii są kalendarze misyjne ścienne w cenie 5 zł.
 2. Nabożeństwa w tygodniu; w środę do Matki Boskiej Częstochowskiej, w piątek do Miłosierdzia Bożego połączone z różańcem.
 3. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Brzyścia. Numery: 77; 78; 79; 102; 20; 104; 61; 55.
 4. Przypominamy o przepisach epidemiologicznych, maseczki lub przyłbice, oraz odległość. W strefie czerwonej liczba wiernych w kościołach wynosi 1 osoba na 7 metrów. kwadratowe, czyli około 100 osób, w naszym kościele. Jest dodatkowe nagłośnienie na polu, możemy uczestniczyć w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego. Poza kościołem liczba nie jest ograniczona. Możemy przyjmować komunię świętą na rękę z należytym pietyzmem i pobożnością, prosimy te osoby o podejście w pierwszej kolejności. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych codziennie przed Mszą świętą. Możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych istnieje przez całą oktawę pod zwykłymi warunkami.
 5. Kartki wypominkowe znajdują są pod chórem, miesięczne jak i roczne. Składamy je do urn znajdującej się przy wejściu.
 6. Bóg zapłać za ofiarę na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano 710zł i 2$. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.
 7. W Uroczystość Wszystkich Świętych jeżeli władze nie zabronią o godzinie 14:00 zostanie odprawiona  Msza Święta na cmentarzu w Niegłowicach. Po Mszy świętej modlitwy za zmarłych. Nie będzie tradycyjnej procesji żałobnej.
 8. Ogłoszenia i intencje przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 9. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Do użytku wewnętrznego

                          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10.2020r. 

 1. Przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą, trzecią niedzielę października. Jest to Niedziela Misyjna. Składka przeznaczona na cele misyjne. Ofiary na cele parafialne składamy w kopertach lub wpłacamy na konto bankowe. Dziś przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. Modlimy się za wszystkich pracowników służby zdrowia, lekarzy, pielęgniarki oraz wszystkich niosącym pomoc i opiekę chorym, zwłaszcza w obecnym czasie epidemii.
 2. Mszę święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i o 17:00. Przed Mszą świętą wieczorną o godzinie 16:30 nabożeństwo różańcowe połączone z wypominkami. W tygodniu msze święte o 7:00 i 18:00.
 3. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe w tygodniu na godz: 17:30, w niedzielę o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy do odmawiania Różańca: Róże Różańcowe męskie i żeńskie, Zespół Caritas, Bractwo Szkaplerzen. Terminy ustalmy między sobą.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • Pn. – św. Jana de Brebeuf i Towarzyszy; św. Pawła od Krzyża
 • Wt. – św. Jana Kantego
 • Śr. – św. Urszuli i bł. Jakuba Strzemię
 • Czw. – św. Jana Pawła II
 • Pt. – św. Józefa Bilczewskiego
 • Sb. – św. Antoniego Marię Claret
 • N.– XXX niedziela zwykła, czwarta niedziela miesiąca. Rocznica poświecenia Kościoła własnego. Konsekrowany był 15.10.2006r.
 1. Serdecznie zapraszamy do nabywania czasopism religijnych.
 2. W czwartek nowenna do św. Jana Pawła II, w liturgiczne wspomnienie świętego, połączone z różańcem.
 3. Pozostałe nabożeństwa: w środę Nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej, w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z różańcem.
 4. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację, złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców Brzyścia. Numery: 54; 97;50;47;92;46.
 5. Prośba od Rady, aby osoby niemogące przyjść do sprzątania, złożyły tradycyjną ofiarę na kwiaty i środki czystości, przez pośrednictwo sąsiadów, którzy przyjdą. Obejmijmy troską ubikacje.
 6. Przypominamy o przepisach epidemiologicznych – maseczki lub przyłbice oraz odległość. W strefie żółtej liczba wiernych w kościołach wynosi 1 osoba na 4 metry kwadratowe, czyli tyle, co kiedyś było na wiosnę. Możemy przyjmować Komunię świętą na rękę z należytym pietyzmem i pobożnością, prosimy te osoby o podejście w pierwszej kolejności. Jest dodatkowe nagłośnienie na polu, możemy uczestniczyć w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego. Liczba nie jest ograniczona.
 7. Kartki wypominkowe znajdują są pod chórem, miesięczne jak i roczne.
 8. Ogłoszenia i intencje przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 9. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Do użytku wewnętrznego

 

                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  11.10.2020r.

 

 1. Przeżywamy XVIII niedzielę zwykłą, drugą niedzielę października. Msze święte dziś jeszcze o godz.: 10:30 i 17:00. W tygodniu od 7:00 i 18:00. Przed mszą świętą wieczorną o 16:30 Nabożeństwo Różańcowe połączone z wypominkami. Wcześniej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 2. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • Pn. – św. Jana Beyzyma.
 • Wt. – bł. Honorata Koźmińskiego
 • Śr. – św. Małgorzaty Marii Alacoque
 • Cz. – św. Teresy od Jezusa – modlimy się o powołania i za powołanych.
 • Pt. – św. Jadwigi Śląskiej
 • Sb. – św. Ignacego Antiocheńskiego
 • N. – XXIX niedziela zwykła, trzecia niedziela miesiąca października. Wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, Dzień Służby Zdrowia. Jest to również Niedziela Misyjna
 1. Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz.:17:30. W niedziele o 16:30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców prosimy o wspólny udział z dziećmi. Dzieci otrzymują pamiątkowe naklejki. Serdecznie zapraszamy do odmawiania Różańca: Róże Różańcowe męskie i żeńskie, Zespół Caritas, Bractwo Szkaplerzne. Terminy ustalmy sobie sami.
 2. Nabożeństwo tygodniowe w środę Nowenna; w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z Różańcem. Przed nabożeństwem prosimy o odmówienie koronki.
 3. Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski. Pod hasłem „TOTUS TUUS”, Po mszach świętych zbiórka do puszek, ofiary z kwesty będą przeznaczone na wsparcie Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 4. W piątek przypada 42 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
 5. W przyszłą niedzielę jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca składka inwestycyjna. Można wpłacać na konto parafialne, lub składać w kopertach. Jest możliwość odpisania ofiarowanej sumy od podatku, jeśli wpłata przejdzie przez bank.
 6. Przypominamy o maseczkach i przestrzeganiu dystansu społecznego zwłaszcza w obliczu nowych restrykcji.
 7. Bóg zapłać za troskę o kościół i za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w przyszłym tygodniu prosimy mieszkańców BRZYŚCIE część III.
 8. Ogłoszenia, intencje mszalne i zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 9. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ogłoszenia do użytku wewnętrznego

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA   4.10.2020r.

 

 1. Przeżywamy XVII niedziele zwykłą, pierwszą niedzielę października. Msze święte dziś jeszcze o godz.: 10:30 i 17:00. W tygodniu od 7:00 i 18:00. Przed Mszą świętą wieczorną o 16:30 Nabożeństwo Różańcowe połączone z wypominkami.
 2. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • Pn. – św. Faustyny Kowalskiej – odpust u Sióstr Wizytek.
 • Wt. – św. Brunona
 • Śr. – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 • Cz. – modlimy się o powołania i za powołanych.
 • Pt. – św. Dionizego
 • Sb. – bł. Marii Truszkowskiej
 • N. – XXVIII niedziela zwykła, druga niedziela miesiąca października.
 1. Bóg zapłać za ofiary na pomoc dla migrantów. Zebrana suma wynosi 400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.
 2. Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz.:17:30. W niedziele o 16:30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców prosimy o wspólny udział z dziećmi. Dzieci otrzymają pamiątkowe naklejki. W środę w czasie Mszy święte wieczornej rozdanie różańców  dzieciom z klasy III przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
 3. Nabożeństwa tygodniowe połączone z Różańcem, w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z Różańcem. Przed nabożeństwem prosimy o odmówienie koronki.
 4. W przyszłą niedziele przeżywamy XX Dzień Papieski. Pod hasłem „TOYUS TUUS”, Po mszach świętych zbiórka do puszek, ofiary z kwesty będą przeznaczone na wsparcie Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 5. Przypominamy o maseczkach i przestrzeganiu dystansu społecznego.
 6. W tygodniu pożegnaliśmy śp. +Stanisława Walaszczyka. Wieczne odpoczywanie ….
 7. Bóg zapłać za troskę o kościół i za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w przyszłym tygodniu prosimy mieszkańców BRZYŚCIE część II.
 8. Serdeczna prośba do kierowców, aby nie parkować samochodów od soboty wieczora do niedzieli na parkingu parafialnym, aby ułatwić podwiezienie chorych, lub rodzicom z dziećmi udział we |Mszach świętych.
 9. Ogłoszenia, intencje mszalne i zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 10. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 11. Ogłoszenia do użytku wewnętrznego

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 

                                                     27.09.2020r.

 1. Przeżywamy XVI niedziele zwykłą ostatnią miesiąca września. Msze święte dziś jeszcze o godz.: 10:30 i 17:00. W tygodniu od 7:00 i 18:00. Przed mszą świętą wieczorną wypominki i różaniec
 2. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • Pn. – św. Wacława
 • Wt.– św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
 • Śr. – św. Hieronima
 • Cz.– św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 • Pt.– św. Aniołów Stróżów – pierwszy piątek miesiąca
 • Sb.– wsp. Niepokalanego Serca N. M. Panny – pierwsza sobota miesiąca
 • N.– XXVII niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca października, adoracja po każdej Mszy świętej. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy świętej i przed wieczorną, połączone z odmawianiem różańca w intencjach Ojca Świętego i wypominkami.
 1. Dziś modlimy się w intencji cierpiących migrantów na włoskiej wyspie Lesbos. Na ten cel jak było zapowiadane prowadzona jest dziś po Mszy świętej zbiórka do puszek.
 2. W tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca października. Rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe, połączone z nabożeństwami tygodnia. Początek w czwartek o godz.:17:30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców prosimy o wspólny udział z dziećmi. Dzieci otrzymają pamiątkowe naklejki.
 3. W czwartek od 17:00 – 18:00 godzina Święta w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych połączona z nabożeństwem różańcowym.
 4. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z Różańcem. Przed nabożeństwem prosimy o odmówienie koronki.
 5. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele.
 6. W sobotę po różańcu msza św. z kazaniem do Bractwa Szkaplerznego i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą świętą, w piątek od godziny 17:00 – 18:00.
 8. Do chorych udamy się w piątek: – ks. Proboszcz od godz. 8:30 (Osiedle); – ks. Katecheta od godz. 15:00 (Brzyście i Gądki). Prosimy o zgłoszenie nowych chorych w zakrystii, lub gdyby się coś zmieniło.
 9. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia.
 10. Na Radio VIA zebrano do puszek ofiary w wysokości 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.
 11. Bóg zapłać za troskę o kościół i za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w przyszłym tygodniu prosimy mieszkańców BRZYŚCIE część I.
 12. Ogłoszenia, intencje mszalne i zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 13. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Ogłoszenia do użytku wewnętrznego

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 

20.09.2020r.

 

 1. Przeżywamy XXV niedziele zwykłą trzecią niedzielę w miesiąca września. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dzisiaj w Dębowcu uroczystości odpustowe. Uroczysta suma o godzinie 11:00 które odprawi ks. bp Roman Pindel. Mszę święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i o 17:00. Przed Mszą wieczorną modlimy się za zmarłych wypominanych. W tygodniu msze święte o 7:00 i 18:00
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • Pn. – św. Mateusza Apostoła i Ewangelista
 • Wt. – św. Maurycego
 • Śr. – św. Ojca Pio z Pietrelciny
 • Czw. – św. Gerarda, św. Tekli
 • Pt. – św. Władysława z Gielniowa
 • Sb. – św. Kosmy i Damiana, św. Wawrzyńca
 • Nd.XXVI niedziela zwykła, trzecia niedziela miesiąca. św. Wincentego a Paulo
 1. Dziś jak było zapowiadane zbiórka do puszek na Radio „VIA”. Prosimy o ofiarność.
 2. Dzisiejsza składka która omyłkowo została ogłoszona na drugą niedzielę, jako inwestycyjna na potrzeby parafii, jeżeli ktoś jest na dziś przygotowany, może złożyć swoją ofiarę.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. Zbiórka ta ma się odbyć w niedzielę 27 września br.we wszystkich parafiach w Polsce. Niedziela ta jest obchodzona jako Dzień Migrantów i Uchodźców.
 4. Serdecznie zapraszamy do nabywania czasopism religijnych.
 5. Akcja Katolicka przeprowadza zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „STOP  LGBT”. Na stoliku przy wejściu będą wyłożone listy na które się wpisujemy.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. +Edwarda Czerwińskiego, wieczne odpoczywanie………
 7. Nabożeństwa w tygodniu: we wtorek 22 dzień miesiąca po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II, w środę do Matki Boskiej Częstochowskiej, w piątek do Miłosierdzia Bożego.
 8. W piątek po mszy świętej wieczornej pierwsze spotkanie Oazy. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dziś możemy dołączyć do pielgrzymki do Dębowca, wraz z parafią Ojców Franciszkanów. W intencji parafian odprawię Mszę święta w Dębowcu.
 10. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację kwiatami. Na sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców bloku nr. 11a/51-60/
 11. Prośba od Radnych, aby osoby niemogące przyjść do sprzątania, złożyły tradycyjną ofiarę na kwiaty i środki czystości, przez pośrednictwo sąsiadów, którzy przyjdą. Obejmijmy troską ubikacje, a korzystający z nich, niech zadbają o to potrzebne wszystkim miejsce.
 12. Przypominamy o przepisach epidemiologicznych, maseczki lub przyłbice, oraz odległość. Możemy przyjmować komunię świętą na rękę z należytym pietyzmem i pobożnością.
 13. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020r.

 

 1. Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą, druga w miesiąca września. Rozpoczynamy X. Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem: ”Budujmy więzi”. Mszę święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i o 17:00. Przed Mszą świętą wieczorną modlimy się za zmarłych wypominanych. W tygodniu Msze święte o godz.  7:00 i 18:00
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • Pn. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
 • Wt. – wsp. Matki Boskiej Bolesnej,
 • Śr. – św. Korneliusza i Cypriana męcz.,
 • Czw. – św. Roberta Belarmina i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego,
 • Pt.– św. Stanisława Kostki patrona młodzieży,
 • Sb. – N. Maryi Panny z La Salette i św. Januarego,
 • Ndz.XXV niedziela zwykła, trzecia niedziela miesiąca.
 1. Serdecznie zapraszamy do odebrania czasopisma Echo Afryki. Prosimy o zainteresowanie inny czasopismami jak Niedziela, Gość Niedzielny, czy inne.
 2. Serdeczne podziękowania do Radnych Parafii za udział w środowym spotkaniu. Cieszę się że przybyli i zapraszam pozostałych do współpracy. Jak było wcześniej wiadomo czekają nas prace w kościele, jak malowanie wnętrza, przegląd organów, w najbliższym czasie remont mieszkania które opuścił ks. Prałat Eugeniusz. Czekamy na wykonawców. Terminy są odległe, dlatego ks. prałat jest jeszcze z nami i korzystamy z jego posługi.
 3. Dzisiejsza składka omyłkowo została ogłoszona jako inwestycyjna na potrzeby parafii, bo dziś jest druga niedziela miesiąca, jeżeli ktoś jest na dziś przygotowany, może złożyć swoją ofiarę, lub tradycyjnie w przyszłą trzecią niedzielę. Na dzień przekazania parafii w poniedziałek stan konta parafialnego wynosi: 38494 zł 22 grosze. Ze składek płacone są przychodzące na bieżąco rachunki.
 4. W następną niedzielę obchodzimy 54. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Zbiórka ofiar do puszek na diecezjalne Radio „Via” po mszach świętych.
 5. Akcja Katolicka przeprowadza zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „STOP LGBT”. Na stoliku przy wejściu będą wyłożone listy na które się wpisujemy.
 6. W środę, czwartek i piątek po Mszy świętej nabożeństwo przed uroczystością św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży.
 7. Spotkanie pań z Caritas w czwartek po mszy świętej wieczornej, serdecznie zapraszamy.
 8. Dziękujemy chłopcom z LSO obecnym na spotkaniu i podjęcie zobowiązań. Dziękujemy scholii za wznowienie posługi w kościele. Pozostałe spotkania, z bierzmowanymi i innymi grupami odbędą się w późniejszym terminie.
 9. Ze względów epidemiologicznych nie będzie pielgrzymki do Dębowca, ale każdy może udać się prywatnie, w czwartek mają swoje spotkanie chorzy o godz: 10:30, w piątek spotkanie młodych, o godz: 18:00, a o 19:00 Godzina dla Jezusa
 10. W tygodniu jutro przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża. Pół godziny przed Mszą świętą Droga Krzyżowa, dla uczczenia Krzyża Świętego. Serdecznie zapraszamy.
 11. Bóg zapłać za troskę o wygląd kościoła, dekorację kwiatami. Na sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców bloku nr 11a/41-50. Prośba od Radnych, aby osoby niemogące przyjść do sprzątania, złożyły tradycyjną ofiarę na kwiaty i środki czystości, przez pośrednictwo sąsiadów, którzy przyjdą. Obejmijmy troską ubikacje, a korzystający z nich, niech zadbają o to potrzebne wszystkim miejsce.
 12. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

           

                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

6.09.2020r.                                

 1. Dziś XXIII niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca września. Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zmiana tajemnic różańcowych po obecnej Mszy Świętej i po wieczornej.

 2. Msze święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godzinie: 10:30 i o 17:00. Przed Mszą świętą wieczorną modlimy się za zmarłych wypominanych. W tygodniu Msze święte o 7:00 i 18:00.

 3.          W liturgii tygodnia wspominamy:
 •          Poniedziałek – św. Melchiora Grodzieckiego
 •          Worek – Święto Narodzenia N. M. Panny /M. Boskiej Siewnej/
 •          Środa – św. Piotra Klawera
 •        Czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i za powołanych do służby                   Bożej.
 •        Piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 •        Sobota – wsp. Imienia N.M.P – Matki Boskiej Rzeszowskiej.
 •        Niedziela – XXIV Niedziela zwykła, druga niedziela miesiąca. Msze święte w przyszłą niedzielę podobnie jak dziś, przed wieczorną Mszą świętą wypominki. W trzecią niedzielę miesiąca tradycyjna składka inwestycyjna przeznaczona na kontynuacje prac w parafii. Pieniądze te jak zauważyłem są wpłacane na konto parafialne w banku.
 1. Pierwsze spotkanie Rady Parafialnej w środę w kościele po  Mszy świętej wieczornej. Serdeczna prośba o obecność.

 2. W poniedziałek nastąpi przejęcie parafii z udziałem ks. Dziekana, ks. Ryszarda, przedstawiciela Rady Ekonomicznej Kurii Diecezjalnej, delegatów Rady Parafialnej i moim.

 3. Serdeczna prośba do rodziców ministrantów i scholi o zaangażowanie się w służbę przy ołtarzu. Schola się jeszcze nie zaprezentowała, a ministrantów też nie widać. Mamy nadzieję na poprawę sytuacji w tym względzie.

 4. Spotkania chłopców z Liturgicznej Służby Ołtarza, or

  az tych, którzy by chcieli do nich dołączyć – spotkanie organizacyjne:

 5.                – we wtorek po Mszy świętej wieczornej uczniów szkół średnich i studentów,
 6.                – w środę po Mszy świętej wieczornej uczniów Szkoły Podstawowej, oraz tych chłopców, którzy chcieliby zostać                       kandydatami na ministrantów.
 7. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 8. We wtorek poświęcenie ziarna siewnego po Mszy świętej porannej i wieczornej.

 9. Prosimy o odbiór w zakrystii czasopisma „Echo Afryki”, wszystkich którzy je prenumerują.

 10. Bóg zapłać za troskę o kościół i kwiaty, do sprzątania w sobotę zapraszamy mieszkańców bloku nr 11a/31-40

 11. Ogłoszenia intencje, zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 12. INTENCJE MSZALNE >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 13. OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.08.2020r.
 14.  
 15. Przeżywamy XXII niedziele zwykłą ostatnią miesiąca sierpnia. Msze święte dziś jeszcze o godz: 10:30 i 17:00. W tygodniu od 7:00 i 18:00.
 16. W liturgii tygodnia wspominamy:
 17. – bł. Bronisławę –
 18. – św. Grzegorza Wielkiego
 19. – bł. Marii Stelli
 20. – św. Matki Teresy z Kalkuty
 21. XXIII niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca września, adoracja po każdej Mszy świętej.
 22. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy świętej i po wieczornej, połączone z odmawianiem różańca w intencjach Ojca Świętego.
 23. Dziś w katedrze rzeszowskiej diecezjalny dzień dziękczynienia, za plony, podziękowania za zachowanie od nieszczęść i prośby o błogosławieństwo dla rolników.
 24. We wtorek 71 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się w intencji Ojczyzny i za poległych.
 25. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2020/2021. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach, wychowawcach rodzicach i uczniach. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie odprawiona o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców i dzieci.
 26. W tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 27. W czwartek od 17:00 – 18:00 godzina Święta w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej.
 28. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; w sobotę msza św. z kazaniem do Bractwa Szkaplerznego i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 29. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą świętą, w piątek od godziny 17:00 – 18:00.
 30. Do chorych udamy się w piątek:
 31.                – ks. Proboszcz od godz. 8:30 (Osiedle),
 32.                – ks. Katecheta od godz. 14:00 (Brzyście i Gądki).
 33.               Prosimy o ponowne zgłoszenie chorych w zakrystii.
 34. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia.
 35. Państwu Młodym dziękujemy za sfinansowanie dekoracji kościoła i za dar stołu.
 36. Bóg zapłać za troskę o kościół i za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w przyszłym tygodniu prosimy mieszkańców bloku nr 11a/21-30
 37. Ogłoszenia, intencje mszalne i zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 38. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 39.  
 40. Ogłoszenia do użytku wewnętrznego                                                                                                                                 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.08.2020r.
 41. Przeżywamy XXI niedzielę zwykłą IV niedzielę miesiąca. Msze święte dziś jeszcze o godzinie 10:30 i 17:00. W tygodniu Msze święte o godzinie: 18:00.
 42. W liturgii tygodnia wspominamy:
 43. Poniedziałek – św Bartłomieja apostoła
 44. Wtorek – św. Ludwika
 45. Środa – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
 46. Czwartek – św. Moniki
 47. Piątek – św. Augustyna
 48. Sobota – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 49. Niedziela – XXII niedziela zwykła ostatnia miesiąca sierpnia. O godzinie 12:00 przy rzeszowskiej katedrze Msza Święta dziękczynna i poświęcenie wieńców dożynkowych. Ks. biskup zaprasza delegacje z wieńcami z każdej parafii.
 1. W poniedziałek, wtorek modlitwy przed Uroczystością Matki Boskiej Częstochowskiej.
 2. Dziś jak w każdą IV niedzielę miesiąca modlimy się za zmarłych.
 3. Nabożeństwa w tygodniu, w środę do Matki Boskiej Częstochowskiej, w piątek do Miłosierdzia Bożego.
 4. Ponieważ trwa nadal stan epidemiologicznego zagrożenia serdecznie prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów: zakrywanie ust i nosa w kościele, i w innych obiektach zamkniętych, a poza kościołem o zachowanie społecznego dystansu. Czyńmy to dla swojego i innych dobra. Dobrze jest nam znane pojęcie kwarantanny.
 5. Istnieje oczywiście możliwość przyjmowania Komunii św. na rękę, prosimy te osoby o podejście w pierwszej kolejności do komunikującego kapłana, po przyjęciu natychmiast spożywamy.
 6. Bóg zapłać za ofiarę do puszek z ostatniej niedzieli na pomoc dla Libanu. Zebrano sumę 985 zł, która została przesłana na konto Caritas. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym
 7. Dziś dokona się tzw. instalacja, czyli zaprzysiężenie nowego proboszcza.
 8. Serdeczne podziękowanie poprzednim księżom: ks. Proboszczowi Ryszardowi Miśniakowi i ks. Katechecie Dawidowi Babiczowi. Przez chwile jeszcze pozostaje z nami ks. Prałat budowniczy Waszego kościoła Eugeniusz Królik. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza został skierowany do Domu Księży Seniorów do Rzeszowa – Słociny. Przykro mi to Wam oznajmiać, ale taki los proboszcza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Wspominajmy zawsze to, co nie tylko dobre, ale i najlepsze. Bóg zapłać za Jego pracę, posługę, a zwłaszcza za Jego dzieło życia, którym jest ta świątynia.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, wykonanie wieńca dożynkowego mieszkańcom Brzyścia, dekoracje kwiatami i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w przyszłym tygodniu prosimy: mieszkańców bloku nr 11a/11-20/.
 10. Rozpoczynając naszą pracę duszpasterską w tej parafii serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, przeżywania liturgii, uczestnictwa w Mszach Świętych i nabożeństwach. Potrzebujemy i liczymy na współpracę z wszystkimi parafianami, młodymi, starszymi, zachęcamy scholę, LSO, Oazę. Jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc, dorady, uwagi w sprawach naszej parafii, dla jej dobra i zbawienia wszystkich. Serdeczną prośbę kierujemy do chorych, którzy są skarbem kościoła, o modlitwę zwłaszcza do Miłosierdzia Bożego.
 11. Ogłoszenia, intencje przeczytamy na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 12. INTENCJE MSZALNE >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 13. Ogłoszenia parafialne
 14.  
 15. XX Niedziela Zwykła /16.08.2020/

  1. Dziś III  niedziela miesiąca. O 16.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych z wypominków rocznych. Modlitwą i ofiarą wspieramy Liban. Po Mszach św. do puszek składamy ofiary na ten cel.
  2. Dożynki diecezjalne odbędą się 30.08.2020 w rzeszowskiej katedrze .Program słowno-muzyczny i przyjmowanie wieńców o  11.00, uroczysta Msza św. o 12.00, której przewodniczy  J.E.Ks. Bp. Edward  Białogłowski.
  3. W liturgii Kościoła:
   • poniedziałek: wspomnienie św. Jacka,K
   • czwartek: wspomnienie św. Bernarda,Op.D
   • piątek: wspomnienie św. Piusa X,P
   • sobota: wspomnienie NMP Królowej i modlitwy w intencjach ogólnych i osobistych przez przyczynę św. Jana Pawła II.
  4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w ubiegłym tygodniu, a w sobotę o porządek zadbają mieszkańcy bloku numer  11a/ 1-10/.
  5. Zmiany duszpasterzy:Odchodzą z parafii. Ks. Proboszcz – do parafii św. Urszuli w Ropczycach, Ks. Katecheta – do  parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Przychodzą:  Ks. Władysław Depa z parafii Bieździedza – proboszcz, Ks. Krzysztof Cieśla z parafii  Rzeszów św. Mikołaja – katecheta.Wszystkim parafianom dziękujemy za współpracę, ofiarność, serdeczność i życzliwość. Za niedociągnięcia i błędy przepraszamy , następcom życzymy Szczęść Boże!

Komentowanie jest wyłączone.