Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 

I niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024 r.

Dzisiaj o godz. 16.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Podczas Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.

W tym tygodniu wspominamy: w czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła. 

W przyszłą niedzielę (25 lutego br.) będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa, którą przeżywamy w każdy piątek o godz. 17:15 i o godz. 19:00 oraz Gorzkie Żale, które odprawiamy w niedzielę o godz. 16:15. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W środę (21 lutego br.) na Mszy św. o godz. 18:00 dzieci z kl. III SP otrzymają modlitewniki. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.

W piątek (23 lutego br.) na godz. 16:30 zapraszamy dzieci na scholę i oazę.

W najbliższym tygodniu Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek, czwartek oraz w sobotę o godz. 700, natomiast  w środę i w piątek o godz. 18:00. Osoby, które zamówiły w te dni intencje Mszy św. prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Brzyścia Grupa VII.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

Ogłoszenie społeczne: Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle informuje, że od 23 lutego br. trwają zapisy do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci od 2,5 roku.

Do użytku wewnętrznego.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

VI niedziela zwykła, 11.02.2024 r.

Dzisiaj w kościele obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Osoby, które chciałby przyjąć ten sakrament niech po końcowym błogosławieństwie pozostaną w kościele.

W środę rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu – czasu, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa, którą będziemy przeżywać w każdy piątek o godz. 17:15 i o godz. 19:00 oraz Gorzkie Żale, które odprawiamy w niedzielę o godz. 16:15 (podczas Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu). Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Środę Popielcową Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7:00, godz. 9:00 oraz o godz. 18:00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post jakościowy i ilościowy.

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego – w Środę Popielcową (14 lutego) po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie

W środę po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów, a w piątek o godz. 16.30 spotkanie scholii i oazy.

W najbliższym tygodniu Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek, czwartek oraz sobotę o godz. 700, natomiast  w środę o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, a w piątek o godz. 1800. Osoby, które zamówiły w te dni intencje Mszy św. prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Brzyścia grupa VI.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

Do użytku wewnętrznego.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

V niedziela zwykła, 04.02.2024 r.

 

W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Agaty,

– we wtorek św. Pawła Miki i towarzyszy,

– w sobotę św. Scholastyki.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Składka przeznaczona zostanie na ogrzewanie kościoła.

Podczas ferii zimowych będzie odprawiana tylko jedna Msza św. w ciągu dnia, w następującym porządku: w poniedziałki, wtorki, czwartki oraz soboty
o godz. 700
, natomiast  w środy i piątki o godz. 1800, połączona z nabożeństwami. Osoby, które zamówiły na te dni intencje Mszy św. prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Brzyścia grupa V.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

IV niedziela zwykła, 28.01.2024 r.

W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Jana Bosko.

W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego. Przeżywamy wówczas światowy dzień życia konsekrowanego. Na Mszy św. o godz. 1800 obrzęd błogosławieństwa świec. Składka w tym dniu przeznaczona zostanie na klasztory kontemplacyjne w diecezji.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek od godz. 1700. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z racji pierwszego piątku.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św.
o godz. 800 i po Wypominkach za zmarłych o godz. 1630.

Podczas ferii zimowych będzie odprawiana tylko jedna Msza św. w ciągu dnia, w następującym porządku: w poniedziałki, wtorki, czwartki oraz soboty
o godz. 700
, natomiast  w środy i piątki o godz. 1800 połączona z nabożeństwami. Osoby, które zamówiły na te dni intencje Mszy św. prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Brzyścia grupa IV.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia
i zapewniamy o modlitwie.

3 lutego 2024 r. zapraszamy na dzień skupienia do Jasielkiej Fary wszystkich, którzy pragną poznać Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie o godz. 1150, szczegółowy program znajduje się w gablocie.

 Do użytku wewnętrznego

Komentowanie jest wyłączone.