KSM prosi o wsparcie…

13 czerwca br. we wszystkich kościołach Diecezji Rzeszowskiej, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek po Mszach św., na remont Domu Rekolekcyjnego dla młodzieży im. bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie.

 

Dom Rekolekcyjny im. bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie na osiedlu Przybyszówka od wielu lat służy młodzieży z terenu całej diecezji głównie zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Dom często staje się ich miejscem spotkań, zawierania znajomości, a niekiedy drugim domem, azylem i odskocznią od codziennych obowiązków. Odbywają się w nim szkolenia, warsztaty, konferencje, obozy wypoczynkowe i rekolekcje. Podejmowane w ośrodku inicjatywy aktywizują młodych ludzi, mobilizują do działania i zapobiegają wykluczeniu społecznemu. W naszym Domu rocznie spotyka się ok. 2500 młodych ludzi rocznie.

 

Obecna sytuacja, głównie brak możliwości spotkań, sprawia, że utrzymanie domu rekolekcyjnego oraz kontynuowanie prac remontowych nie jest proste. Ciągle szukamy nowych sposobów i metod rozwoju, piszemy projekty, podejmujemy współpracę z innymi organizacjami, aby nasz dom żył i służył młodzieży oraz społeczności lokalnej. W ostatnim czasie udało się wykonać modernizację jadalni, kawiarenki, sali konferencyjnej oraz zakupić nowy sprzęt multimedialny, a na ścianach w kaplicy pojawiły się piękne wizerunki naszych patronów: bł. Karoliny i św. Stanisława, a także wybudować mieszczącą ok. 100 osób altanę z grillami.

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

KSM prosi o wsparcie remontu domu rekolekcyjnego w Rzeszowie

Komentowanie jest wyłączone.