Nasi górą!

27 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej w Skołyszynie, odbył się etap dekanalny turnieju piłki nożnej halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. Celem turnieju było wyłonienie reprezentantów Dekanatu Jasło – Zachód, którzy zagrają podczas XXVI Mistrzostw LSO Diecezji Rzeszowskiej o puchar Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn. Rozgrywki prowadzone były w trzech kategoriach wiekowych: „ministrant” (2010-2014), „lektor młodszy” (2006-2009), „lektor starszy” (2001-2005). W turnieju parafię pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle reprezentowali „lektorzy młodsi”. Rozegnali oni dwa spotkania w swojej kategorii wiekowej. W pierwszym meczu zmierzyli się z reprezentacją z par. pw. MB Królowej Świata w Niegłowicach. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny z kościoła rafineryjnego (4:0). Drugi, z par. pw. św. Anny w Święcanach, remisem (3:3). To jednak wystarczyło, aby drużyna z par. pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle zajęła pierwsze miejsce w grupie i początkiem roku 2022, reprezentowała Dekanat Jasło-Zachód w kategorii „lektor młodszy”, podczas XXVI Mistrzostw LSO Diecezji Rzeszowskiej.

Warto zaznaczyć, że zwycięzcy finałów diecezjalnych będą reprezentować Diecezję Rzeszowską podczas XVII Mistrzostw LSO o Puchar „KnC” w Kołobrzegu, które zaplanowano na 27-28 czerwca 2022 r.

Komentowanie jest wyłączone.