Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii

W Uroczystość Bożego Ciała 11 czerwca oraz w XI Niedzielę Zwykłą 14 czerwca, odbyły się w naszej parafii uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Do stołu eucharystycznego po raz pierwszy przystąpiły dzieci z  klasy trzeciej „a” i  trzeciej „b” Szkoły Podstawowej. Weszły do kościoła na spotkanie z Jezusem, w otoczeniu swoich rodzin. Przepełniała ich dziecięca radość, gdyż to był ich pierwszy osobisty krok na drodze wiary.
Ich rodzice  byli  pierwszymi świadkami tego spotkania. Przystępując ze swoimi dziećmi do stołu eucharystycznego, dali swoim dzieciom czytelne świadectwo o miłości Boga do człowieka.

Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej odbyły się pod przewodnictwem księdza proboszcza
Ryszarda Miśniaka, a dzieci zostały przygotowane przez księdza Dawida Babicza oraz rodziców dzieci komunijnych.

 

Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była – i nadal pozostaje – tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego. Małżonkowie, którzy dają ludzkie życie swoim dzieciom tu, na ziemi, zapraszają do ich serc (…) Dawcę życia wiecznego. 

Św. Jan Paweł II, Łódź, 13 czerwca 1987

 

I Komunia Święta klasa „III a”

I Komunia Święta klasa „III b”

Komentowanie jest wyłączone.